ב2008, איתי קנר,מנכ"ל המכון למנטורינג, מייסד עמותת מנטור לחיים , כבר היה מוביל בתחום המנטורינג בארץ ובחו"ל. באקראי הוא שמע ג'ינגל ברדיו שדיבר על חיילים בודדים משוחררים. השאלה שמיד קפצה לו: "מי מסייע להם לאחר הצבא? איזו יד מושטת מסייעת להם להשתלב בחברה הישראלית?

כאשר איתי פנה לגורמים במערכת הבטחון, או ארגונים הקשורים לחיילים בודדים, כולם חזרו ואמרו: "אנו לא יודעים מה קורה איתם לאחר הצבא." איתי ביקש מהם להפנות אליו כל חייל בודד, והוא ידאג למנטור עבורו. בשנה הראשונה הוא עשה הכל לבד. פגש, ראיין, את הצעירים, והפגיש אותם עם מנטורים, שהכיר כבר מהתחום שעסק. כאשר הבין כי יש כאן וואקום עצום בחברה הישראלית, הוא החליט לייסד את העמותה בשנת 2010, ולתוכה יצקו את חזונו והמקצועיות שהביא מניסיונו הרב.

מזה כעשור, מפעילה עמותת "מנטור לחיים" מערך בן מאות מנטורים בפריסה ארצית, שמלווים חיילים בודדים משוחררים באופן צמוד ורציף למשך חמש שנים ומעלה. העמותה חרטה על דגלה את עיקרון שוויון ההזדמנויות לחיילים משוחררים בודדים.

לדברי איתי, מנהל העמותה, העמותה לא מתכוונת להאט את הקצב: "אנו נמשיך ונפעל עד שכל חייל בודד שמשתחרר מהצבא יזכה למנטור שמסייע לו להשתלב בבטחה בחברה הישראלית".

גיבור השבוע: איתי קנר

 

לאתר העמותה